محتوای تعاملی(رایگان)

تمرین تعاملی زبان انگلیسی

اهمیت محتوای تعاملی در آموزش نوین

در سالهای اخیر آموزش معکوس فرصت یادگیری کنجکاوانه و طبیعی  را در آموزش مجازی زبان ایجاد کرده است. از الزامات بسیار کلیدی استفاده از این روش (آموزش معکوس)، داشتن محتوای آموزشی مناسب در تدریس زبان های خارجی که بتواند ذهن دانش آموزان و دانشجویان را به تعامل با موضوع مورد آموزش وا دارد می باشد. خوشبختانه بهره گیری از تکنولوژی امکان تولید محتوای تعاملی مناسب، در زمان کوتاه، برای شرایط و افراد مختلف را مهیا کرده است.

محتوای تعاملی نسخه پیشرفته  کتاب و جزوه­ هایی است که مدرس به زبان آموزان خود می‌دهد، با این تفاوت که میزان تعامل در این نوع محتوا (که معمولا مبتنی بر استفاده از امکانات فضای مجازی است) بیشتر و موثرتر است.

استفاده از ابزار تعاملی در آموزش آنلاین همیشه در اشکال مختلفی از جمله استفاده از پرسش نامه ها و… برای گردآوری اطلاعات و ایجاد شرایطی که زبان آموز از توانایی کنجکاوی و هوش خود برای یادگیری بهره ببرد معمول بوده است ولی با بهره گیری از کلاس آنلاین، امکان آموزش تعاملی گسترده تر و موثرتر شده . همچنین این مزیت را که آموزش معکوس یا همان روش درس زندگی ایجاد کرده، راه خود را به کلاس های درسی غیر حضوری ما باز کرده است و زمان و فضای کلاس مجازی (یا فیزیکی)، محیطی برای هم افزایی آموزشی و به اشتراک گذاشتن تجربیات و تمرین بیشتر در حضور مدرس شده است.

برای امتیاز دادن به این مطلب روی ستاره ها کلیک کنید

میانگین آرا ۵ / ۵. تعداد آرا: ۱

هنوز کسی به این مطلب رای نداده است. اولین نفر باشید.

اطلاعات دوره

ثبت نام رایگان

رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *